چاپ این صفحه

از کجا بدانیم چه نوع کرمی برای پوست ما خوب است

نوشته شده توسط  اولین نفری باشید که نظر میدهید!
رای دادن به این مورد
(0 رای)
13 دی
از کجا بدانیم چه نوع کرمی برای پوست ما خوب است از کجا بدانیم چه نوع کرمی برای پوست ما خوب است از کجا بدانیم چه نوع کرمی برای پوست ما خوب است

قسمت سوم پوست حساس
پوست های حساس؛ ظاهر پوست: تمیز اما به راحتی قرمز و ملتهب می شود.
شما چه احساسی دارید: وقتی پوست ملتهب می شود احساس داغی و سوختن می کنید. مثل این که حشره ای پوست را نیش زده است.
مشکلات: اگر پوست شما با ماده ای آلرژی زا یا ملتهب کننده قرار بگیرد به سرعت واکنش نشان می دهد که این واکنش می تواند از خارج یا داخلی باشد در نتیجه پوست ورم می کندو برآمده و گاهی هم پوسته پوسته می شود.
( پاک کننده )
 
باید روی پاک کننده شما سه عبارت نوشته شده باشد؛ اول بدون عطر(freefragnance)،دوم بدون مواد صابونی (soap_free) وسوم غیر حساسیت زا (hypoallergenic)، این عبارت نشان می دهد که این پاک کننده پوست شما را آزار نمی دهد.
( مرطوب کننده و ضد آفتاب )
بهترین راه این است که به هیچ وجه از ضد آفتاب های شیمیا یی استفاده نشود، با دقت برچسب کرم را بخوانید. ضد آفتاب هایی خریداری کنید که حاوی موادی چون دی اکسید تیتانیوم و زینک اکساید باشد، این مواد به صورت فیزیکی از پوست شما در مقابل اشعه های فرا بنفش آفتاب محافظت می کند بدون اینکه پوست شما تحریک شود.
( کرم چشم )
مواد شیمیایی می توانند به راحتی پوست را تحریک کنند مخصوصا نواحی که پوست فوق العاده حساسی دارد، بنابراین بهتر است از چنین کرم هایی کمتر استفاده شود.
( لایه بردار )
با تجمع سلول های مرده روی پوست مانعی ایجاد می شود ودر نتیجه مواد درون کرم ها جذب پوست نمی شود و این نکته را هم باید بدانید که لایه بردارهای مرسوم در بازار که حاوی مواد زبر و خشن و…هستند برای پوست ظریف شما چندان مناسب نیست. شاید مناسب ترین لایه بردار برای شما این باشد که هفته ای دو بار صورت تان را با لیف و پاک کننده بشویید.
( کرم شب )
مناسب این است که یک کرم کاملا ملایم و بدون عطر بخرید که در آن لوسیون های نرم کننده وجود داشته باشد. یکی از چرب کننده های مناسب برای این نوع پوست وازلین است. مصرف کرم هایی که حاوی هیدروکسی اسیدها، مواد گیاهی، ویتامین E-C، پروپپلین گلیکول، لانولین و رتینوییدهاست که در افراد با پوست های حساس باید منع استفاده شود

کلینیک لیزر و زیبایی نسیم