رای دادن به این مورد
(0 رای)

ابدومینوپلاستی در واقع روشی است که در آن چربی ها و پوست های اضافی قسمت پایین شکم برداشته می شود و عضلات شکم محکم می شود.
ابدومینوپلاستی را معمولا افرادی انجام می دهند که پوست ناحیه شکمشان شل می باشد و به دلیل عوامل مختلفی مانند چاقی یا بارداری ،دارای چربی اضافه هستند .
روش انجام ابدومینوپلاستی :
یک روش رایج این است که برشی عرضی مانند سزارین در زیر شکم ایجاد می شود و پس از اینکه پوست شکم و چربی ها از عضلات شکم جدا شوند ، پوست و چربی اضافه برداشته می شود و عضلات شل شکم نیز ترمیم می شود. به این صورت که عضلات که به صورت گنبدی شکل وجود داشتند روی هم دوخته می شوند و به حالت صاف در می آیند.
سپس پوست و چربی های باقیمانده از ناحیه بالای ناف به ناحیه تحتانی کشیده می شوند و ناف در محل خود یعنی چسبیده به عضلات باقی می ماند و پس از ترمیم پوست با یک برش به لبه های پوست دوخته می شود.
کاندیدای مناسب این روش :
بهترین کاندیدای این عمل افرادی هستند که در اثر بارداری و بعد از زایمان دچار چاقی و افتادگی شکم شده اند.در این افراد معمولا چربی های زیادی در ناحیه تحتانی شکم جمع شده و این افراد به دلیل کشیدگی بیش از حد پوست ، دچار استریا شده اند.استریا در واقع پاره شدن لایه های عمقی پوست افراد می باشد که با هیچ روشی درمان نمی شود و تا آخر عمر با فرد خواهد بود و تنها راه درمان آن برداشتن توسط جراحی می باشد. در نواحی از پوست که استریا وجود دارد ، پوست نسبتا نازک تر و شل تر از نواحی دیگر می باشد و طی عمل جراحی برداشته می شود.
معمولا چربی های اضافی که در پهلوها و ناحیه فوقانی شکم وجود دارد را بالیزر لیپولیز تخریب می کنند و بعد خارج می کنند تا نتیجه بهتری حاصل شود.
افراد دارای شکم بزرگ ، شل و آویزان که دارای ترک های متعدد روی پوست می باشد و عضلات ناحیه قدامی شکم آن ها شل باشد ، نیاز به عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک دارند.
عوارض ناشی از ابدومینوپلاستی :
عوارض ناشی از عمل جراحی کم است. مهمترین عارضه آن خط برشی می باشد که گاها تا ناحیه پهلو ها ادامه می یابد. این خط توسط بخیه های جذبی ترمیم می شود و به مدت ۲ سال طول می کشد تا همرنگ نواحی دیگر بدن شود.
عارضه دیگر نکروز یا سیاه شدن قسمتی از پوست است که اگر مجاور منطقه برش باشد ، منجر به باز شدن بخیه ها می شود. این عارضه به ندرت و آن هم در افرادی که زمینه دیابت دارند وجود دارد.
تجمع خونابه هم در زیر پوست محل عمل دیده می شود که بعد از گذشت ۱ سال به حالت طبیعی برمیگردد که در تعداد معدودی به صورت مادام العمر باقی می ماند.
دوره نقاهت :
در افرادی که عضلاتشان ترمیم می شود به مدت ۲ هفته و در افرادی که احتیاج به ترمیم عضلات ندارند ، کمتر است.
 
استفاده از شکم بند به مدت ۲ ماه الزامی می باشد و به مدت ۲ تا ۴ ماه ، فعالیت  بدنی توصیه نمی شود.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.