چاپ این صفحه

جراحی پلاستیک و پشیمانی از آن

نوشته شده توسط  اولین نفری باشید که نظر میدهید!
منتشر شده در جراحی های زیبایی
رای دادن به این مورد
(0 رای)
07 بهمن
جراحی پلاستیک و پشیمانی از آن جراحی پلاستیک و پشیمانی از آن جراحی پلاستیک و پشیمانی از آن

در قدیم جراحی پلاستیک یک خوا سته دست نیافتنی بود اما امروزه به صورت رایج در آمده است. حتی رسانه ها هم برای آن تبلیغ می کنند و افراد را به سوی آن می کشند. اما باید به این موضوع دقت شود که آیا همه افراد برای جراحی مناسب هستند؟ یا افرادی که  عمل جراحی انجام داده اند ، راضی هستند؟ در عمل جراحی جراح و مهارتش و همچنین مراقبت بیمار بسیار تاثیر گذار می باشد.
افرادی هستند که برای عمل جراحی مناسب  نیستند. این افراد شامل :
•        افرادی هستند که برای جراحی پلاستیک از نظر علمی مناسب نیستند . مثلا دختر جوان برای پروتز سینه اقدام می کند یا افرادی که هنوز پوست صورتشان جوان است اما می خواهند پوست صورتشان را بکشند که مطمئنا تاثیر چندانی در آن ها نخواهد داشت. بعضی از آن ها هم در جلسه های مشاوره با شنیدن دلایل علمی منصرف می شوند.
•        افرادی هم هستند که تصورشان از جراحی غیر واقعی و غیر منطقی می باشد. مثلا عکس شخصی که دوست دارند شبیه آن باشند را می آورند و از جراح می خواهند که شبیه آن شوند که جراحی پلاستیک در این اشخاص اصلا مناسب نیست و صلاح دیده نمی شود .
•        بعضی از افراد هم برای اینکه شخصی را راضی نگه دارند و مورد قبول آن باشند ، می خواهند که جراحی شوند که در این صورت جراحی اغلب منجر به شکست می شود
•        افرادی هم هستند که می خواهند عیبی را برطرف کنند و گمان می کنند که تغییر زیادی در آن ها ایجاد می شود که در واقع اینطور نیست و عیب چشم گیری ندارد و بعد از جراحی تغییر ناچیزی حاصل می شود . در افرادی هم  چون صرفا پلک یا ابرو قرینه نیستند پس باید عمل جراحی صورت بگیرد در صورتیکه دیگران اینطور فکر نمی کنند.
•        افرادی هم هستند که اعتیاد در آن ها وجود دارد و نمی توانند راحت آن را ترک کنند و جراحی هم به عنوان یک عادت در آن ها تبدیل شده است.
اگر جز این افراد هستید هرگز به سمت عمل جراحی نروید چون بعد از آن نا رضایتی خواهید داشت.
 
لازم به تذکر است که قبل از جراحی حتما با یک پزشک با تجربه مشورت کنید و همه جوانب را بسنجید.

کلینیک لیزر و زیبایی نسیم