رای دادن به این مورد
(0 رای)

در نمای نیمرخ صورت، چانه باید چند میلیمتر عقب تر از قسمت قدامی لب  قرار بگیرد ولی در برخی از افراد چانه عقب تر از این حد قرار دارد و اگر این حالت شدید باشد بینی و نیمه میانی صورت خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت قرار می گیرد و بینی بسیار بزرگتر دیده شده و فرد چهره ای شبیه پرندگان پیدا می کند.
در این افراد باید به وضعیت قرار گرفتن دندان ها توجه گردد. اگر موقعیت قرارگرفتن دندان ها بر روی یکدیگر مناسب نباشد احتمالا نیاز به جراحی فک وجود دارد و در غیر این صورت می توان با جراحی چانه آن را اصلاح کرد که برای این هدف سه روش وجود دارد.
۱, جلو آوردن استخوان چانه و فیکس کردن آن
۲, تزریق ژل و چربی در چانه که معمولا موقتی است.
۳, گذاشتن پروتز چانه
پروتز چانه:
پروتزها در شکل ها، اندازه ها و ابعاد مختلفی وجود دارند که جراح نوع مناسب را برای شما انتخاب می کند.
جنس پروتزها نیز مختلف است ولی معمولا ازجنس سیلیکون استفاده می شود که واکنش بافتی ایجاد نمی کند و احتمال التهاب و پس زدن آن نیز بسیار اندک است و اگر نیاز به درآوردن آن باشد به راحتی می توان آن را خارج نمود
جراحی می تواند با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود. برشی که ایجاد می شود در داخل دهان و بین لثه و لب پایین است . این عمل معمولا یک ساعت طول می کشد و بیمار همان روز مرخص می شود و نیاز به بستری شدن ندارد.
پس از عمل داشتن کمی درد، کبودی و تورم طبیعی است.
ورم ناحیه تا ۴۸ ساعت افزایش یافته و سپس کم می شود و معمولا دو هفته طول می کشد. اگر کبودی وجود داشته باشد نهایتا دو هفته بعد از بین می رود . در هفته اول باید از غذاهای نرم، مسواک نرم و دهان شویه استفاده شود و تا یک ماه روی پروتز نباید فشار وارد نمود.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.