چاپ این صفحه

مواد غذایی مضر برای پوست

نوشته شده توسط  اولین نفری باشید که نظر میدهید!
منتشر شده در تغذیه و رژیم درمانی
رای دادن به این مورد
(0 رای)
17 اسفند
مواد غذایی مضر مواد غذایی مضر مواد غذایی مضر

مصرف مواد غذایی نامناسب در طولانی مدت سبب تولید مواد شیمیایی در پوست می شوند که التهاب آور بوده که موجب آکنه و دیگر بیماری های پوستی می گردد. از جمله این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
•    سوسیس و کالباس : در فرآیند تهیه و تولید این مواد غذایی که فرآیندی صنعتی است از مواد شیمیایی استفاده می شود که به دلیل التهاب زا بودن باعث پیری زودرس پوست می شوند. این مواد اثر بسیار مخربی بر روی کلاژن پوست دارند و در مقایسه با گوشت های تازه و کم چرب خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند.
•    نوشیدنی های گاز دار : قند موجود در این نوشیدنی ها بسیار زیاد بوده که حدودا برابر با ۵۶ گرم شکر است که مصرف این نوشیدنی ها را کاهش داده و بجای آن از آب استفاده شود.
•    لبنیات پرچرب : شیرهای مصرفی به دلیل اینکه از گاوهای باردار و شیرده تهیه می شوند دارای هورمون های رشد هستند . این هورمون ها سبب تحریک پوست شده و ایجاد آکنه می کنند. تنها فرآورده لبنی که این اثر را ندارد ، ماست است . ماست به دلیل فرآیندهای تخمیری که روی آن صورت می گیرد . حدود ۸۰ درصد این هورمونها را از دست می دهد . به همین دلیل مصرف آن ضرری برای پوست ندارد.
•    نمک های ید دار و دیگر منابع ید : ید و سدیم موجود نمک ها موجب تحریک پوست و ایجاد آکنه می شود. بنابراین باید در مصرف آن احتیاط کرد . همچنین غذاهای فرآورده شده و و آماده نیز دارای مقدار زیادی نمک است ، بنابراین باید مصرف آنها را به حداقل رساند.
•    همچنین مواد غذایی که سبب اختلالات گوارشی می شود مانند ادویه جات ، سس های چرب و غذاهای سرخ شده اثر منفی بر روی پوست دارند. مواد غذایی با قند فراوان و شیرین ، نان های سفید بدلیل بالا بودن مقدار قند آن ها باعث افزایش قند خون و در نتیجه آن افزایش ترشح هورمون انسولین می شوند که هورمون انسولین محرک ایجاد آکنه می باشد.

مشاهده 2930 مرتبه آخرین بروز رسانی یکشنبه, 03 خرداد 1394 17:11
کلینیک لیزر و زیبایی نسیم

آخرین مطالب از کلینیک لیزر و زیبایی نسیم