پروتز سینه

یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی که در خانم ها انجام می شود، جراحی بزرگ کردن سینه (پروتز سینه) است.
عمل پروتز سینه محدودیت سنی ندارد و زمانی که سینه به بلوغ کامل رسیده باشد یعنی بعد از ۱۸ سالگی می توان این عمل را انجام داد. قابل ذکر است که حاملگی و شیردهی برای خانمی که پروتز سینه دارد، هیچ مانعی ندارد و فرد قادر به تولید شیر کافی خواهد بود.
در حال حاضر هیچ مدرک علمی و قطعی وجود ندارد که اثبات کند پروتز های سیلیکونی خطرناک هستند و خطر ابتلا به بیماری های بافت همبند و سرطان سینه را افزایش می دهند.
پروتز های سینه انواع مختلی دارند. از نظر جنس پروتز باید گفت که همه ی پروتز ها پوشش یا پوسته ای خارجی از جنس سیلیکون دارند ولی نوع موادی که داخل آنها پر می شود متفاوت است. در حال حاضر سیلیکون ها با آب نمک، ژل سیلیکونی و ژل شکر و نمک ( هیدروژل) پر می شوند. یک نوع جدید از آن نیز کشف شده است که هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد و آن از نوع روغن سویا است.
رایج ترین نوع پروتز که در حال حاضر استفاده می شود نوع سیلیکونی آن است که به دلیل نرمی ذاتی معمولا احساس سینه طبیعی را ایجاد می کند.
پروتز ها از نظر شکل ظاهری نیز معمولا به دو شکل گرد و اشکی (آناتومیک) هستند. پروتز گرد به سینه شکل ظاهری مدور و گرد می دهد، در حالی که پروتز اشکی کمی شکل طبیعی تر به سینه میدهد.
پروتزها در اندازه های مختلفی هستد که بعد از مشاوره با پزشک و اندازه گیری سینه و قفسه سینه اندازه مناسب شما تعیین می گردد.
قبل از عمل جراحی پروتز سینه مصرف هرگونه دارویی که حاوی ایبوبروفن و آسپرین باشد حداقل ۲ هفته باید قطع شود. همچنین از ۱۰ روز قبل از عمل مصرف ویتامین E باید قطع شود.
عمل جراحی سینه معمولا یک ساعت یا کمی بیشتر طول می کشد و معمولا لازم است که بیمار یک شب در بیمارستان یا کلینیک بماند.
پروتز سینه را به دو نوع می توان در سینه قرار داد:
۱- در زیر عضلات سینه ای
۲- روی عضلات سینه ای
تصمیم راجع به اینکه کدام روش برای فردی مناسب است به چندین عامل بستگی دارد که برخی از این عوامل به آناتومی بیمار بستگی دارد که باید معاینه شود و برخی دیگر نیز اختیاری و سلیقه ای است.
برای گذاشتن سینه سه نوع برش وجود دارد.
۱- از دورهاله سینه
۲- از طریق چین زیربغل
۳- از طریق چین زیر سینه که متداولترین نوع برش است زیرا در این نوع برش دسترسی بهتری به محل قرار گرفتن پروتز وجود دارد. همچنین افتادگی طبیعی سینه معمولا به خوبی جای زخم را پوشش می دهد . طول برش حدودا ۴ تا ۵ سانتیمتر است.
بعد از عمل جراحی پروتز سینه تا حدی درد وجود دارد که در افراد مختلف متفاوت است ولی در افرادی که پروتز در پشت ماهیچه سینه ای قرار گیرد، درد بیشتری دارد زیرا مقداری از ماهیچه نیز بریده می شود تا فضای کافی برای گذاشتن آن باز شود.
معمولا برای از بین بردن درد در ۵ روز اول داروهای مسکن تجویز می شود. ورم و کبودی تا حدودی دیده می شود که معمولا ۲ تا ۳ هفته بعد از بین می رود. ممکن است ورم دو سینه متفاوت باشد که به مرور زمان این مشکل برطرف می شود. بعضی از خانم ها اظهار می کنند که سینه شان خیلی بالا قرار گرفته است. این حالت طبیعی است. در طی ۲ ماه بعد از عمل، سینه به کمک جاذبه به پایین آمده و در جای طبیعی خود قرار می گیرد. تا ده روز اول بعد از عمل از انجام هرگونه کار کشیدنی و بلند کردنی اجتناب کنید. رانندگی نیز بعد از یک هفته مجاز است. توجه داشته باشید که جای زخم ها در ابتدا ملتهب، برجسته و دارای خارش است که به مرور زمان کمرنگ و صاف می شود

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.